Tori vallast on kaks nominenti Muinsuskaitseameti aastapreemiatele

Muinsuskaitseamet annab igal aastal välja aastapreemiaid, et tänada ja tunnustada möödunud aasta parimaid kultuuripärandi säilitajaid ja arendajaid. Tänavustele preemiatele esitati kokku 79 kandidaati üle Eesti, neist kaks ka Tori vallast.

„Muinsuskaitseameti aastapreemiate nominendid valib välja ekspertidest koosnev žürii avaliku ideekorje käigus tehtud ettepanekute põhjal. Žürii esimehe, Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie sõnul räägib kandidaatide püsivalt kõrge arv sellest, et kultuuripärand on inimestele oluline," seisab Muinsuskaitseameti kodulehel.

Lisaks selgitatakse, et Muinsuskaitseameti aastapreemiaid jagatakse kokku 13 valdkonnas: hästi restaureeritud mälestis, hästi restaureeritud kunstimälestis, hästi taastatud hoone muinsuskaitsealal või kaitsevööndis, uus ajaloolises keskkonnas, aasta leid, aasta tegu, pärandi tutvustaja, pärandihoidja, parim uurija, hea restauraator ja hea koostööpartner, lisaks antakse välja ka muinsuskaitse elutööpreemia ning Agne Trummali nimeline noore muinsuskaitsja preemia.

Rõõm on teatada, et Tori vallast on kaks nominenti: hästi restaureeritud mälestise kategoorias Tori Hobusekasvanduse hoonete kompleks ja Aasta teo kategoorias Tori vallavalitsus restaureerimistoetuste käivitamisega.

Laureaadid kuulutatakse välja 11. novembril.

Loe lähemalt siit.