Sindi ühiselamu ehitustööd on lõppenud

Tori vallavalitsus on 2018. aastast seadnud eesmärgiks vallas asuvate sotsiaalpindade olukorra parandamise. Tänaseks oleme jõudnud olulise verstapostini – tähistame Sindis Pärnu mnt 27a asuva sotsiaalmaja ehituse lõppu. Endine ühiselamu läbis totaalse muutuse ning on tänaseks KredExi toetusel renoveeritud kaasaegseks sotsiaalmajaks. Vanast hoonest jäi alles pool, milles on 40 sotsiaalkorterit ning turvaline elukeskkond. Suuresti paranes ka Sindi linnapilt.

Meie hinnangul on tegemist Pärnumaa omavalitsuste lähiajaloo kõige keerukama sotsiaalobjekti ja -projektiga. Kuna asjaosalisi on palju, kujunes ettevalmistusperiood keeruliseks. Hoone tuli tühjaks kolida, see nõudis kõikide elanikega individuaalset suhtlemist, asenduspindade leidmist, inimeste eripäradega arvestamist. Ühiselamu elanike seas oli palju selliseid inimesi, kellel olid aastatepikkused võlgnevused ja puudus tahe olukorda parandada, nendega lõpetati üürileping. Tuli välja selgitada tegelikud sotsiaalkliendid, kellel on võimalus uude majja elamispind saada.

Sellised suured projektid võtavad aega isegi kuni kümme aastat, kuid ühiste pingutustega on hakkama saadud nelja aastaga. 2018. aasta lõpus saadi KredExilt positiivne rahastusotsus, üürilepingud lõpetati ning hoone koliti tühjaks 2019. aasta lõpuks. Ehitustööd algasid 2020. aasta septembris ning said valmis 2021. aasta oktoobris.

Uues sotsiaalelamus on videovalve, automaatne tulekahjusignalisatsioon ning esimesena Eestis on meil kasutusel ka elamu sprinklersüsteem. Kohapeal hakkab töötama ööpäev läbi korrapidaja. Sotsiaalmajja saavad kolida vaid sotsiaalabi vajavad inimesed ning kolimine algab lähitulevikus kui kasutusluba on saadud.

Ehitustööd läksid maksma 1 815 676 eurot, millest poole katab KredEx kohaliku omavalitsuse üksuse elamufondi arendamiseks mõeldud juhtumipõhise investeeringutoetusega. Ülejäänud ehitusmaksumus, omanikujärelevalve ja mööbel rahastati valla eelarvest.

Suur tänu kõikidele asjaosalistele!

Vaata ehituse videot SIIT!

Sotsiaalkorter seest vaadates enne

Uus sotsiaalkorter seest vaadates