« Tagasi

Tammistes avati pidulikult lasteaed-algkooli juurdeehitus

Septembri keskpaigas valmis Tori vallas Tammiste lasteaia juurdeehitus, kuhu kolisid seni lasteaia ruumides tegutsenud algkooliklassid. Selle nädala kolmapäeval oli hoone pidulik avamine. 

Sügisel alustas Tammiste Lasteaed-Algkoolis kooliteed 25 esimese klassi õpilast. Algkooli kolmes klassis õpib kokku 50 last.  

Juurdeehituse ruumidesse rajati algkooliosa, mis hõlmab nelja klassiruumi, õpetajate tuba, söögisaali, riietusruume ja garderoobi. 

Tori vallavanem Lauri Luur rääkis avaüritusel, et hoone ehitus viibis ootamatute takistuse tõttu, millest suuremad olid koroonakriis ja Ukraina sõda. Juurdeehitustöödki ei valminud õigel ajal ja seetõttu käisid lapsed paar nädalat koolitarkust taga nõudmas Sauga noortekeskuse ruumides. „Mul on kahju, et lindilõikamist ei saanud teha 1. septembril, sest siis ei olnud maja veel päris valmis," nentis Luur, kes tunneb siiski heameelt, et pikalt oodatud hoone on lõpuks valmis.  

Tammiste Lasteaed-Algkooli juurdeehituse projekteeris osaühing Hirvesoo Arhitektibüroo, kelle jaoks lasteaed-algkooli direktoril Oksana Laanemetsal jagus vaid kiidusõnu –  arhitektid olevat niivõrd hästi osanud koolipere soovidega arvestada.  

Ehitus läks maksma 980 915 eurot (käibemaksuta), ehitas osaühing Visare Ehitus. 

Algkooli ruumid on projekteeritud nii, et neid saaks hiljem hõlpsalt ümber kujundada lasteaiarühmade jaoks. Algkool-kogukonnakeskuse projekteerimine on töös ja eeldatavasti valmib see lähima paari-kolme aastaga.

Vaata pilte siit.

Lindi lõikasid läbi arhitekt Eva Hirvesoo, lasteaed-algkooli direktor Oksana Laanemets ja vallavanem Lauri Luur.