Spordisündmused 2019

Tori valla lahtised meistrivõistlused discgolfis

Ahto Saar, Tori Spordiklubi MTÜ

 

7. septembril toimusid juba traditsiooniks saanud Tori valla lahtised meistrivõistlused discgolfis. Võistluse korraldas Tori Spordiklubi MTÜ koostöös DiscSport OÜ, OÜ Matogardi, Coca Cola AS-i ja Tori vallaga. Kosutavad ja maitsvad saiakesed teega valmistas võistlejatele kehakinnituseks kohvik Kuuvarjutus.

Tori discgolfi pargis läbi viidud võistlusele registreeris ennast kokku 51 võistlejat kolmes erinevas grupis. Meeste arvestuses alustas võistlust 36 meest, naisi registreerus 7 ja noori (2003. a ja hiljem sündinud) 8 võistlejat.

Kuna Tori discgolfi 6-korviline rada polnud valmis niivõrd suurt hulka võistlejaid ära mahutama, otsustas korraldaja lisada kaks ajutist korvi.

Võistluse start pidi küll vihmasahmaka pärast veidi viibima, kuid kui taevas selgines, möödus kogu pikk võistluspäev ilusa ilma ja meeldiva õhkkonna saatel. Uued rajad ja korraldaja lisatud OB-alad andsid võistlusele lisaväärtust, mis paljusid kohaletulnuid end kokku võtma motiveerisid.

Kokku läbiti 4 ringi 8 korviga rajal, kus raja PAR (norm visete arv) oli 24 viset. Seega pidi iga võistleja sooritama umbes 100 viset. Parimatel õnnestus vähemate visetega hakkama saada ja mõni pidi lausa 200 korda proovima.

Võistluse lõppedes oli kõigil pikast päevast küll kerge väsimus, kuid kuna auhindu jagus peale esikolmikute loosiauhindade näol paljudele teistelegi, oli osalemine igal juhul väärt ettevõtmine.

Meeste arvestuses võitis 16 viset alla raja PARi teinud Tarvo Tats, 13 viset alla PARi suutsid võistluse läbida kaks võistlejat: Jarmo Harjakas ja Ivo Linder. Ümberviskamise tulemusel järjestusid ka kohad vastavalt: Jarmole teine ja Ivole kolmas koht.

Naistest tegi hea tulemuse, 6 viset alla PARi ja võitis esikoha Age Tihomirova, vaid ühe viskega Agele alla jäänud kohalik neiu Meeri Rätsep saavutas teise koha ning kolmandaks platseerus 4 viskega üle raja PARi Kaja Rebane.

Noorte esikolmiku moodustasid: Mattias Buht, Ralf Marcus Rohtla ja Keiro Tarn.

Suur tänu kõigile, kes osalesid, samuti neile, kes võistlusele õla alla panid!

Kohtumiseni järgmistel võistlustel!

Discgolfi meistrivõistlustel osalejad. Foto: Andra Sõmer

5.09.19

Maadlejate suurepärased tulemused Soomes

23. - 24. augustil toimus Turus soomlaste maadluskuulsuse Kalle Mäkineni mälestusvõistlus. Osalejaterohkest turniirist võtsid osa nelja riigi sportlased (Soome, Eesti, Norra, Venemaa). Turniir oli korraldatud nii, et osaleda said kõik, kellel vaid soovi - alates lasteaialastest kuni täiskasvanuteni.


Maadlusklubi Leod esindasid Robyn Paulberg, Carl Nilov, Mirelle Juninen, Brenet Juninen, Ramon Uibo, Tristjan Hansalu ja Lihulast pärit Stefan-Lauri Mölder.

Tulemused:

Robyn Paulberg -80 kg 1. koht
Carl Nilov -54 kg 2. koht
Mirelle Juninen -45 kg 3. koht


Teised said seekord kogemuse võrra rikkamaks.

8.10.19

 

 

 

Terve Tori 2019

Rohelise Jõemaa VIII suvemängud

Andra Sõmer, Tori spordiklubi
 
Tänavustel Rohelise Jõemaa suvemängudel, mis leidsid aset 10. augustil Paikuse osavallas, said Tori valla sportlased kokkuvõttes kolmanda koha. Esimeseks tuli kindlalt Põhja-Sakala vald, teiseks Paikuse osavald. Teise ja kolmanda koha vahe oli vaid napp üks punkt. Neljandaks jäi Põhja-Pärnumaa esindus. 
Üheksast alast võitis meie vald kaks: kergejõustiku ja juhtkonna mitmevõistluse.
Tori valla esindus:
Kergejõustik (1. koht):
Mathelyn Jaanimäe, Jacklyn Jaanimäe, Jakob Ergezinger, Johannes Ergezinger, Anna Maria Pajuste, Kristel Lusik, Marwin Joseph Virkus, Marten Karjus, Alari Lumberg, Veranika Haas, Andra Sõmer, Markko Virkus.
Juhtkonna mitmevõistlus (1. koht):
Kaja Rebane, Kandela Õun, Markko Virkus.
Discgolf (2. koht): 
Meeri Rätsep, Kaja Rebane, Argo Tali, Viljar Rebane, Ahto Saar.
Sulgpall (2. koht): 
Inga Ohno, Piret Pärnmaa, Janika Virkus.
Pendelteatejooks (3. koht):
Anna Maria Pajuste, Kristel Lusik, Jane Lumijõe, Veranika Haas, Jakob Ergezinger, Johannes Ergezinger, Marwin Joseph Virkus, Marten Karjus.
Jalgratta maastikusõit (3. koht):
Renno Räim.
Teatevõistlus (3. koht):
Jane Lumijõe, Andra Sõmer, Markko Virkus, Marten Karjus.
Võrkpall (4. koht):
Siim Ristikivi, Kairi Randmaa, Reido Ruul, Sten Benström.
Petank (4. koht):
Leo Rõõmusaar, Kerttu Puust, Andreas Puust, Jane Lumijõe.
 
Suur tänu kõikidele võistlejatele!
 
 

Toris avati uus staadion

 

7. augustil avati Tori alevikus uus staadion, mille uuendamiseks kulus ideest teostuseni viis aastat. Avamisel ütlesid tänusõnad vallavanem Lauri Luur, Tori põhikooli direktor Pille Usin ning Tori spordiklubi ja Tori Põrguliste jalgpallivõistkonna eestvedaja Ahto Saar. Pea kõiki, kes panustasid uue staadioni valmimisele, tänati ka Tori Põrguliste fännisärgiga. Sümboolsed väravalöögid lõid vallavanem, koolidirektor ja ehitaja, osaühingu Kivipartner esindaja. Pärast avamistseremooniat toimus jalgpalli näidismäng, mille esimesel poolajal võistlesid Eesti Jalgpalliliidu esinduse vastu Tori noored ning teisel poolajal Tori Põrgulised. Mängu vaheajal võistles publik täpsuslöökides. Tasavägiselt lõppenud mängule järgnes maitsva tordi söömine ja ilutulestik.

 

Fotod

24.07.19

Tori Põrgu triatlon

14. juulil toimus juba üheksandat korda traditsiooniline Tori Põrgu triatlon. Võistlust korraldab Tori spordiklubi koos heade partnerite ja abilistega. Tegemist on omanäolise võistkondliku triatloniga, kus paarid võtavad mõõtu ujumises, jooksmises ja kanuusõidus. Lastele on kavas duatlon, sel aastal toimus esmakordselt ka teatetriatlon noortele.

IX Tori Põrgu triatlon sai teoks LEADER-programmi ja Rohelise Jõemaa koostöökogu toetusega. Täname häid toetajaid ja koostööpartnereid: Tori vallavalitsus, Pärnumaa spordiliit, MTÜ Eesti Veeohutus, Eesti Punase Risti Pärnumaa selts, Tori Matkakeskus OÜ, OÜ Sookolli Söögituba, Endla teater, Matogard OÜ, Klaara-Manni puhkemaja, Agmeral OÜ, Jõesuu kodukõrts, Raivo Remont OÜ, Tori siidritalu, Jõesuu Aknad ja Uksed, Tiia Kass FIE.

Suur aitäh kõigile võistlejatele ja vabatahtlikele abilistele! Kohtumiseni kümnendal Tori Põrgu triatlonil!

Andra Sõmer, Tori spordiklubi juhataja

 

Fotod autasustamiselt (autor Marie Tominga)
 
 
 

Sauga kandi VI rahvajooks toimus Kilksamal

 
Juba kuuendat kevadet toimus Sauga rahvajooks „Jookse külale külla". Jooksu nimilause vihjab sellele, et igal aastal toimub ühes Sauga kandi külas jooks, kuhu tulevad kokku nii oma- kui ka kaugema kandi jooksusõbrad. Seekord, 26. mail Kilksamal toimunud jooks toimus küla ümbritsevatel mõnusatel metsaradadel, mille näitas korraldajatele kätte Papli talu peremees Urmas Koolme. Tema koos oma laste ja lastelastega oli ka seekordne võõrustaja, ilma kelleta ükski jooks ei toimuks, sest igas külas pole sobivat külamaja või -platsi. Tori vald ja Pärnumaa spordiliit aitasid kaasa finantsiliselt ja Sauga avatud noortekeskus korralduslikes küsimustes. Jooks oli kirjas ka Pärnumaa liikumissarjas neljanda üritusena ja seega oli näha mõningaid uusi osalejaid, kuid enamasti olid kohal juba tuttavad jooksusõbrad. Kokku oli 74 osalejat, varasemast poole väiksema osalejate arvu juures mängisid oma osa vihmane ilm ja Raplas toimuv linnajooks. Meestest tuli 10 km võitjaks Martin Tarkpea Mario Maddisoni ja Taavi Reimetsa ees, naistest Anu Teppo, kellele järgnesid Elnora Arik ja Marjaliisa Umb. Lühema, 4 km meeste esikolmik oli Franko Reinhold, Aivar Jakobson ja Avo Taats, naiste esikolmik Eerika Sarapuu, Irina Kirš ja Piret Bart.
Tore oli see, et tuldud oli terve perega ja ka lapsed nautisid vihmast ilma ja heinamaal jooksmist. Jooksupäeva tegid kohalikule külale kuuldavaks helipuldi tagant Karli Alliku (Sauga noortekeskus) ja professionaalsete kommentaaridega Vahur Mäe (osaühing SoundVoice Eesti). Jooksu jaoks vajalik inventar tuli 2Silla klubist osaühingu Massiner transpordiga ja jooksu rinnanumbrid Pärnu Lahe Parterluskogust. Loomulikult ei toimuks jooks toredate vabatahtlike abilisteta, keda seekord oli päris palju. Auhindadega toetasid Tervise Paradiis, Lottemaa ja Sauga avatud noortekeskus. 
Järgmise rahvajooksu toimumispaiga valikus on neli küla (Pulli, Räägu, Rütavere ja Vainu), kus kohalikud jooksurajad on veel laiemale hulgale tundmatud. Korraldajad ootavad kohalikelt vihjeid ja kaasalöömist, et liikumisharrastus edeneks ja külad saaksid lahked võõrustajad olla. Aitäh kõigile, kes kaasa aitasid ühe sportliku päeva korraldamisele!
 
Kandela Õun, jooksu peakorraldaja
Foto: Piia Salundi
 

 

Sindi suvehooaeg avati tänavajalgpalliga

 
Sindi noortevolikogu algatusgrupi korraldatud suvehooaja alguspeol toimus ka tänavajalgpalli turniir. Talvel liuväljana kasutataval asfaltkattega platsil võistlesid mängijad Sindist, Pärnust, Tallinnast ja Ukrainast. Esikoha võitis võistkond SFC Bamm, kuhu kuuluvad üksnes sintlased. Ukrainlaste SFC Exdeon NATUS jäi teiseks. Kolmas oli SFC Vossibop Pärnust ja neljas SFC MLJK90. Vutiturniiri eestvedaja oli Sindis elav tänavajalgpalli harrastav Bagrat Mkrttšjan.
Rohkem infot ja pildid portaalist www.kylauudis.ee
Foto: Urmas Saard