Kaunis kodu 2020

6.05.20

Vallavalitsus ootab kandidaate kauni kodu konkursile

 

Tori valla heakorrakonkursi „Kaunis Kodu",  eesmärk on innustada omanikke heakorrastama ja haljastama oma kinnistuid, aidates seeläbi kaasa elukeskkonna puhtamaks ning kaunimaks muutmisele. Konkurss on suunatud kodudele, suvekodudele, korterelamutele, äri- ja tootmisobjektidele.

Konkurss toimub järgmistes kategooriates:

1) pereelamud tiheasustuses;

2) talumajapidamised või pereelamud hajaasustuses;

3) korterelamud (kaks ja enam korterit);

4) sotsiaal-, äri- ja tootmisobjektid.

Kandideerimiseks või kandidaadi esitamiseks tuleb vallavalitsusele esitada 1. juuniks 2020 kirjalikult vabas vormis osalemistaotlus. Kandidaadi kohta peavad olema taotluses esitatud vähemalt järgmised andmed:

 1. kinnistu aadress ja katastritunnus;
 2. esitaja nimi ja kontaktandmed;
 3. kinnistu omaniku nimi ja kontaktandmed, kui esitaja ei ole kinnistu omanik;
 4. konkursi kategooria(d) ja ettepaneku lühipõhjendus;
 5. kinnistu omaniku nõusolek konkursil osalemiseks, kui esitaja ei ole kinnistu omanik.

Konkursil väljavalitud kinnistuid autasustatakse tänukirja ning rahalise preemiaga. Iga kategooria võitjale väljastatakse lisaks hoonele kinnitatav konkursi toimumise aastaga tähistatud majamärk.

Teeme oma kodu või ettevõtte ümbruse korda! Kandideeri ise või esita mõni sulle teada olev kaunis kinnistu meie konkursile!

Osalemistaotlus palun saata aadressil tori@torivald.ee. Infot saab küsida e-posti aadressil signe.rongas@torivald.ee või telefonil 525 3189.

 

Tori valla heakorrakonkursi „Kaunis Kodu" läbiviimise kord

Pildigalerii Tori valla 2019. a kaunitest kodudest

Valla kauni kodu konkursi võitjad on selgunud

27.08.19

Esmakordselt uues vallas toimunud heakorrakonkursil „Kaunis kodu" võistles kokku 15 kandidaati neljas kategoorias. Konkursi viieliikmeline hindamiskomisjon hindas muu hulgas kinnistu kujundust, hoonete ja väikevormide sobivust ümbritseva keskkonnaga, üldist heakorda, stiilsust, haljastust, dekoratiivelemente, originaalsust, uuenduslikkust, leidlikkust, ühistegevust soodustavaid tegutsemisvõimalusi ja koha omapärast tulenevate võimaluste kasutamist. Võitjad on:

pereelamud tiheasustuses (7 kandidaati)

 1. Auli tänav 3, Sindi linn;
 2. Kuuse tn 1, Tammiste küla;
 3. Kummeli 1b-2, Tammiste küla;

talumajapidamised või pereelamud hajaasustuses (3 kandidaati)

 1. Tahkuse-Madise, Piistaoja küla;
 2. Lumera, Tohera küla;
 3. Uru, Murru küla;

sotsiaal-, äri- ja tootmisobjektid (2 kandidaati)

 1. Madise-Uuetoa ehk Uueda turismitalu, Nurme küla;
 2. Villa River Rose, Jõesuu küla;

korterelamud (3 kandidaati)

 1. Peoleo tn 1, Sauga alevik;
 2. Hirvela tn 8, Sauga alevik;
 3. Keskuse põik 3, Jõesuu küla.

„Esimese konkursiga võib jääda väga rahule, igas kategoorias oli tugevaid kandidaate ja igaüks oli väga omanäoline," kirjeldas positiivseid emotsioone komisjoni esimees abivallavanem Signe Rõngas ja avaldas lootust, et järgmisel aastal on konkursil osalejaid rohkem.

Konkursil väljavalitud kinnistuid autasustatakse valla sünnipäeva pidulikul tähistamisel. Iga kategooria võitjale väljastatakse hoonele kinnitatav konkursi toimumise aastaga tähistatud majamärk.

Täname kõiki, kes avasid oma koduaiad ja näitasid oma pühendunud töö vilju, kõik see on osa meie kultuurist ja väärib tunnustamist!

Vaata pilte kaunitest kodudest valla kodulehe pildigaleriist.
Loe pikemat lugu Tori Valla Teataja augustinumbrist. 
3.07.19

Tori valla Kaunis Kodu 2019

Käimas on heakorrakonkurss "Kaunis kodu", mille eesmärk on innustada omanikke korrastama ja haljastama oma kinnistuid, aidates seeläbi kaasa elukeskkonna puhtamaks ning kaunimaks muutmisele. Soovime tunnustada neid inimesi, kes on selle nimel vaeva näinud.

Konkurss hakkab toimuma igal aastal ning on suunatud nii kodudele, suvekodudele, korterelamutele kui ka äri- ja tootmisobjektidele. Hindamiseks moodustab vallavalitsus hindamiskomisjoni, kes külastab kõiki konkursile nõuetekohaselt esitatud kinnistuid ja hindab neid visuaalse vaatluse teel.

Konkurss toimub järgmistes kategooriates:

1) pereelamud tiheasustuses;

2) talumajapidamised või pereelamud hajaasustuses;

3) korterelamud (2 ja enam korterit);

4) sotsiaal-, äri- ja tootmisobjektid.

Kandidaate võivad konkursile esitada kõik isikud. Selle aasta konkursil kandideerimiseks või kandidaadi esitamiseks tuleb Tori Vallavalitsusele esitada 21. juuniks kirjalikus vabas vormis osalemistaotlus. Taotluse võib saata digitaalselt aadressil tori@torivald.ee, tuua paberkandjal vallavalitsusse (või saata postiga) aadressile Pärnu mnt 12, Sindi, 86705 Pärnu maakond. Tulemused selguvad 1. oktoobriks ning autasustamine toimub valla sünnipäeval novembris.

Kandidaadi kohta peavad olema taotluses esitatud vähemalt järgmised andmed:

1) kinnistu aadress ja katastritunnus;

2) esitaja nimi ja kontaktandmed;

3) kinnistu omaniku nimi ja kontaktandmed, kui esitaja ei ole kinnistu omanik;

4) konkursi kategooria(d) ja ettepaneku lühipõhjendus;

5) kinnistu omaniku nõusolek konkursil osalemiseks, kui esitaja ei ole kinnistu omanik.

Komisjon vormistab ülevaatuse tulemused ning autasustamise ettepanekud protokollina ja esitab kinnitamiseks vallavalitsusele hiljemalt 1. oktoobriks. Konkursil väljavalitud kinnistuid autasustatakse tänukirja ning rahalise preemiaga. Iga kategooria võitjale väljastatakse lisaks hoonele kinnitatav konkursi toimumise aastaga tähistatud majamärk.

Komisjonil on õigus jätta hindamata konkursile esitatud objekt kui selle heakorras esineb olulisi puudusi, sellel paikneb ebaseaduslikke hooneid ja rajatisi või kui hoone on saanud eelmisel konkursil auhinnalise koha.

Konkursi tulemused avalikustatakse valla ajalehes, kodulehel ja sotsiaalmeediakanalites. Ootame rohket osavõttu! 

Vaata lähemalt:

Tori valla heakorrakonkursi „Kaunis Kodu" läbiviimise kord