« Tagasi

Vallavanem Lauri Luuri pöördumine

Head valla elanikud!

Koroonaviirusesse nakatumine on viimastel nädalatel tõusnud nii terves Eestis kui Pärnumaal ning paraku on mõned nakatunutest olnud ka Tori valla elanikud.

Mitmetel juhtudel põetakse koroonaviirust sümptomita, mistõttu on suurenenud viiruse varjatud levik, sest paljud inimesed ei tea, et nad on haigestunud ja nakkusohtlikud.

Meil kõigil on hästi meeles kevadine eriolukord. Koolid jäid distantsõppele, mitmed asutused sulgesid uksed, kehtisid liikumispiirangud ja meie igapäevane elukorraldus oli tugevalt häiritud. Kevadel tuli viirus kõigi jaoks ootamatult, kuid nüüd oleme targemad.

Koroonaviiruse leviku tõkestamise ja tavapärase elukorralduse jätkamiseks peame võtma tarvitusele ettevaatusabinõud. Igaüks meist saab anda oma panuse ning hoida Eesti elu avatuna, järgides lihtsaid reegleid: haigena püsi kodus, hoia distantsi, kanna maski, pese käsi ja lae oma telefoni HOIA rakendus. Juhul, kui tunned kasvõi väheseid haigusnähte, siis pöördu kohe perearsti poole või helista perearsti nõuandetelefonile 1220 ja lase end esimesel võimalusel testida.

Seoses kasvanud viiruseohuga lükkas vallavalitsus edasi valla kolmanda sünnipäeva tähistamise ning soovitab ka kõigil teistel suuremad peod ja koosviibimised korraldada ajal, kui oht viirusesse nakatuda on väiksem. See aga ei tähenda, et pereringis, vabas õhus ja väiksema seltskonnaga ei tohiks midagi ette võtta.

Hoolitseme vallavalitsuses selle eest, et valla asutustes oleksid tagatud vajalikud ennetusmeetmed ja maskide olemasolu. Hoiame koolid, lasteaiad, raamatukogud ja rahvamajad avatuna võimalikult kaua.  

Vallavalitsus töötab edasi, aga viiruse leviku tõkestamiseks palume elanikel eelistada e-teenuseid ning telefoni ja meili teel asjaajamist. Äärmisel vajadusel on võimalik ametniku jutule tulla, kuid sel juhul tuleb kohtumine eelnevalt kokku leppida ja kanda kohtumisel maski. Ilma eelneva kokkuleppeta vallavalitsusse ja teenuskeskustesse ei pääse.  

Püsigem terved

Lauri Luur

Vallavanem