« Tagasi

Sindi sillal on autoga liiklemine keelatud!

Hetkel toimub Sindi silla rekonstrueerimine ning tööde teostaja TrefNord AS projektijuht Aleksandr Olõkainen andis täna hommikul vallavalitsusele teada, et öösel vastu neljapäeva on keegi autoga üle silla sõitnud.

"Selleks, et üle silla pääseda, olid ümber lükatud meie konstruktsioonid (suured, rasked IPE talad), mis on mõeldud silla tõstmiseks. Nende paika tõstmine ei ole üldse lihtne ja on aeganõudev. Lisaks sellele on autoga sillal liikumine ohtlik, sest sild võib sel hetkel olla tõstetud ajutiste tugede peale ja on ebastabiilses asendis. Auto poolt tekitatud vibratsioonid võivad viia süsteemi tasakaalust välja, mis võib traagiliselt lõppeda," ütleb projektijuht ja toonitab, et hetkel teostatakse metallsõrestike remonti ja tugiosade vahetust, kus esinevad teatud tehnoloogilised pausid, mil iga täiendav koormus võib mõjutada töö kvaliteeti. Olõkaineni sõnul võib sellisel juhul silla sulgemise aeg pikeneda.

TrefNord ja Tori vallavalitsus paluvad elanikelt mõistvat suhtumist ning nõuetest kinni pidamist! Vastutustundetu käitumine võib viia traagilise õnnetuseni ja tööde teostajate eesmärk on avada sild õigeaegselt ja turvaliselt!

Loe lähemalt sillal liiklemisest siit!