« Tagasi

Üleskutse tervislikult grillima

Inspireerituna Tervise arengu instituudi kampaaniast "Söö rohkem taimset toitu" kutsume teid üles tervislikult grillima ja oma retsepte ka teistega jagama! 

Valmista üks grillroog, tee sellest pilt ja saada see ajavahemikus 3.05.21-16.05.21 aadressile konkurss@torivald.ee. Kõik pildid ja retseptid pannakse ülesse Tori valla Facebooki lehele, kus kõige enam meeldimisi saanud pildi/retsepti saatja saab marjakeerdude kinkepaki Vegania poolt. Oma lemmikute poolt saab hääletada valla Facebookis 17.05.21-21.05.21. Kõikide osalejate vahel loositakse välja auhindu!

Täpsema info tervislikust grillimisest leiad www.toitumine.ee leheküljelt.

 

Grillihooaeg on käes!

Grill meeldib kõigile nii suurtele kui väikestele. Kui laud on lookas heast-paremast, ei suudeta „ei" öelda mitte millelegi ning maitsta tahaks kõike, mis laual. Pärast paaritunnist söömist ja joomist ei tunta end enam aga nii hästi kui võiks. Kuna lihtsalt on söödud liiga suuri toidukoguseid ja tihtipeale kipuvad söödud toidud olema rasvased ja soolased. Muuda oma grillpidu tervislikumaks!

Liha-kana-kala-vorste ei pea olema pool kilo inimese kohta, piisab sajast grammist õhtu jooksul. Kui kõht jääb paarist lihatükist tühjaks lisa värsket salatit või hoopis grillitud juurvilju.

Oleme harjunud, et söögikorra lõpetuseks on midagi magusat - küpsised või koogid. Kuid tegelikult sobiksid lõppu pigem erinevad puuviljad ja marjad. Puuviljad ja marjad annavad meile palju vajalikke vitamiine-mineraalaineid, samas koogid ja küpsised vaid suhkrut, rasva ja üleliigset energiat.

Kindlasti on paljud juba praegu mõelnud, et võik tervislikumalt grillida ja on otsinud välja või nuputanud oma tervisliku grill retsepti. Jaga oma retsepte ka teistega!

Valmista üks grilliroog, tee pilt ja saada meile. Kõik pildid retseptidega pannakse ülesse Tori valla Facebooki lehele, kus kõige enam meeldimisi saanud pildi/retsepti saatja saab marjakeerdude kinkepaki Vegania poolt. Vegania on Tori valla ettevõtte, kelle marjakeerud on valmistatud alati värsketest marjadest. Toormaterjal on hoolega valitud ja kvaliteetne. Marjad on peamiselt pärit Eesti talude aiamaadelt, kus ei ole kasutatud taimekaitsevahendeid (vaata www.vegania.ee).

Täpsema info tervislikust grillimisest leiad Toitumine.ee leheküljelt ja ära unusta - Söö rohkem taimset toitu!

 

Kairi Gustavson

Tori valla rahvatervisespetsialist