« Tagasi

Sindi raamatukogu juhataja Rita Raudsepp pälvis aasta lasteraamatukoguhoidja tiitli

Sindi raamatukogu juhataja Rita Raudsepp nimetati tänasel Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu aastakoosolekul aasta lasteraamatukoguhoidjaks.

Rita ja raamatukogundus on kokku kuulunud juba aastast 1980, mil sündis otsus asuda õppima Viljandi Kultuurikooli. Pärast kooli lõpetamist aastal sai tema töökohaks ENSV Riiklik Laste- ja Noorteraamatukogu. Pärnumaaga sidus Rita oma elu 1985. aastal, asudes elama ja töötama Torisse. Sindi raamatukogu kollektiivi on ta praeguseks kuulunud juba 19 aastat.

Rita põhitöö Sindi raamatukogus on olnud täiskasvanute teenindamise kõrval just töö laste ja noortega. Ta on alates 2004. aastast äratanud lastes lugemishuvi, korraldades lugemisklubi Lugemistuhin. Väga tõsiselt suhtub ta nii enda kui ka õpetajate ja lastevanemate kurssi viimisele ilmuva laste-ja noortekirjandusega.

Sindi gümnaasiumi ja lasteaia lapsed ning ka õpetajad tulevad alati huviga ettelugemistundidesse, sest Rital on tihti varuks mõni üllatus, olgu selleks saalinurgas olev hunditopis või mereteemalised mängud ja kostüümid. Väikesed raamatuhuvilised tunnevad hästi läbimõeldud teematundide üle siirast rõõmu.

Rita tuleb alati kaasa uute ideede ja väljakutsetega. Õpihimulisena osaleb ta pea igal suvel lasteraamatukoguhoidjate suveakadeemias, rakendades sealt saadud mõtteid ellu oma igapäevatöös. Lugemiskoer Norbert sai Sindi ning ka teiste Tori valla lastega tuttavaks just tänu Rita eestvedamisele. Kui Sindi raamatukogust sai üks Tori Valla Raamatukogu osa, kujunes Ritast valla raamatukogudes läbiviidava laste- ja noortetöö koordineerija.Ta osaleb vabariiklikel koolitustel ja teabepäevadel ning jagab seejärel saadud tarkust teistele haruraamatukogude töötajatele.

Rita oli mitmeid aastaid ERÜ lasteeninduse toimkonna juhataja, praeguseks on temast saanud toimkonna juhatuse liige. Pärnu Keskraamatukogu lasteteeninduse osakonna töötajad kaasavad sageli Ritat oma projektide käima lükkamistesse ning aruteludesse.

„Ta on inimene, kellest õhkab soojust, tähelepanelikkust, rahu," iseloomustab Ritat Sindi gümnaasiumi 1. a klassi õpetaja Made Uiga. „Tema tunnid on alati põhjalikult läbi mõeldud ja lastepäraselt huvitavaks tehtud. Rita on just tüüpiline lasteraamatukoguhoidja, kes suudab vajadusel ka kärarikkaid lapsi keelata äärmise sõbralikkusega. Kannatlikkus kumab igas tema tegevuses. Ta on pühendunud oma töösse, ta suudab ka mittelugeja lapse lugejaks meelitada. Tunneme, et tema juurde oleme alati teretulnud.

Aitäh talle ja palju õnne igati väljateenitud tiitli puhul!"