Veebialbum "Kummardus"

2019 aasta suvel-sügisel valmis kodanikualgatuse korras nüüdsete ja endiste Tori valla elanike ning muusikasõprade ühistööna veebialbum „Kummardus".

Tunnipikkuses albumis on esitatud 270 fotot. Pilte on Sindi Seltsimaja kultuurikollektiividest, Sindi ja Pärnumaa muusikutest-bändidest, Sindi elanikest, arhitektuurist ja loodusest ning perekond Prenge muusikuteest. Fotode taustal kõlavad Sindi laulukirjutaja Valdur Prenge 18 laulu, mille sõnade autoriteks on Valdur Prenge, Betti Alver, Hando Runnel, Paul Haavaoks, Jüri Üdi ja Juhan Saar. Muusika on salvestatud perekond Prenge kodus Sindis aastatel 2002–2003, esitajaiks Ilme ja Valdur Prenge.

Fotod aastatest 1969–2019 pärinevad Ilme Prenge erakogust, nüüdisaegseid fotosid andsid albumi jaoks Anne Kaar, Helen Parmen, Inga Kiiet, Kärt Saard ja Marko Šorin, Jüri Tali pildistas juurde ka teemakohaseid lisakaadreid. Eriti märkimisväärselt panustas albumi valmimisse oma huvitavate fotodega Urmas Saard, kaasates Sindi Muusikakooli direktori Merike Teppan-Kolgi analüüsima albumi muusikalist poolt ja kajastades koostöösündmust portaalis kylauudis.ee. Fotode valikul tuginesime Sindi muuseumi töötaja Kiki Pärnpuu ülevaatele Sindi linna ajaloost ja olustikust.

Albumit koostades toetusin enda Sindis elamise kogemusele 2018. aastast. Olles pedagoogilise taustaga, jälgisin, et kunstiteoseks kujunenud albumit sobiks kasutada ka illustreeriva koduloolise õppematerjalina hariduse algastmetes. Tehnilise teostuse osas jälgisin, et fototeravus võimaldaks veebialbumit näidata ka projektoriga suuremalt.

Olen väga tänulik rõõmsa ja arendava koostöö eest Tori valla muusikasõpradega, kajastamaks ajaloolist Sindi linna, Tori valla keskust. Tagasisidena on meile öelnud häid sõnu nii praegused kui endised Sindi elanikud.

Albumi „Kummardus" link on vabavaraline, head vaatamist!

Vaata albumit siit!

Siiri Metsamägi