Sindi ujula on kasutusvalmiduses

Väliujula Sindis on väga armastatud koht, kus suvel veemõnusid nautida. Paisu ehitustöödega seoses ei saanud väliujulat mõnda aega kasutada, kuid tänaseks on ta juba kasutusvalmiduses kuigi ehitustööd kestavad kogu objektil järgmise aasta sügiseni.

Sel suvel ei osta vald vetelpääste teenust sisse, sest paisuga seoses on käimas veel ehitustööd ning ujula osa pole veel lõplikult valmis. Kuid ujuda juba saab ning seda on ka juba paljud rõõmsalt teinud. Tuletame aga meelde, et suplemine on ujulas igaühe enda vastutusel ning tasub olla ettevaatlik.

„Enne hooaega oli kahjuks kadunud Sindi avatud noortekeskuse Teeme ära! talgute raames paigaldatud päästerõngas veeohutuspüstakult. Loodame, et ühtegi veeõnnetust ei juhtu, kuid kui peaks vaja minema, siis on ta olemas," kinnitab abivallavanem Jana Malõh, et vald soetas ohutuse tagamiseks uue päästerõnga.  Siinjuures tuletame meelde, et päästerõngaga võib tutvuda ja seda kasutama õppida, kuid rõngas tuleb alati oma kohale tagasi panna, sest kui hädaolukorras läheb seda vaja, on äärmiselt oluline, et rõngas ja viskeliin oleksid töökorras ja õigel kohal.

Ujuvsildade tarnija GRK Infra AS andis teada, et ujuvsildade pikenduste tarne lükkus kuu aega edasi. „Tarnija ja paigaldaja lubas, et hiljemalt 23. juuliks on sillad paigas," täpsustas uut aega GRK Infra projektijuht Enar Viljamaa. Loodame, et juuli lõpus saavad elanikud juba ujuvsildu kasutada.

Külli Tammur Keskkonnaagentuurist teavitas valda, et nendeni jõudis kaebus kodanikult, kelle hinnangul olid ujula põhjas teravad kivid. „Käisime üle kontrollimas, sealjuures käisid mehed ujulas sees – põhi ja kallas on kõik korras ja kaetud vastavalt projektile õige materjaliga, küll aga on kellegi kurjad käed visanud ujulasse kaldalolevaid suuri kive, mis võivad valu teha. Neid on seoses veetaseme langusega kalda ääres omajagu ja eks mõjuvad ahvatlevalt," täpsustas Tammur.

Paneme inimestele südamele, et kive ujula põhja loopides, teete karuteene vaid iseendale. Need, kes soovivad ujulast rõõmu tunda, on sinna ujuma oodatud. Silmas tuleb pidada veeohutuse põhitõdesid –  ujumisoskust tuleb hinnata adekvaatselt, lapsi ei tohi jätta järelevalveta ning alkoholijoobes ujuma minna ei tohi. Kui juhtub veeõnnetus, helistage koheselt hädaabinumbril 112.