Laulu- ja tantsupeo tule teekond viis läbi Tori valla

Paikuse osavald andis laulu- ja tantsupeo tule Tori vallale pidulikult üle 10. juunil Sindi raekoja ees. Tantsuga esinesid Murueided ning laulis Mirtel Metsmaa. Rongkäigus läbi Sindi linna kandis tuld vallavanem Lauri Luur ja lehvis esmakordselt valla uus lipp.

Sindi gümnaasiumi ette kogunenud pealtvaatajatele esinesid naisrahvatantsurühma Kuu ja neidude tantsurühma Hope tantsijad ning Sindi muusikakooli õpilased. Vallavanem asetas laulu- ja tantsupeo tõrvikust süüdatud küünla Julius Seljamaa mälestusmärgi ette. Kokku said kaks valla vanimat laulukollektiivi: Sindi laulukoori esindaja andis tõrviku üle Tori segakoori esindajatele ning koos sõideti uhkel kahehobusekalessil Torisse.

Tori hobusekasvanduse õuealal toimus kihelkonna laulu- ja tantsupidu sarnaselt 1926. aasta 4. juulile, mil esimene kihelkonna laulupäev algas rongkäikuga vallamaja juurest hobusekasvandusse. Rõõm oli näha, et publiku hulgas oli inimesi üle valla.

Üles astus pea 350 esinejat: Tori segakoor, Tori rahvamaja pererühm, Tori rahvamaja segarühm, Selja lauluseltsing, Are pererühm Kokku Hakanud, Are naisrühm Anna ja Minna, Sindi laulukoor, Sindi Slaavi kultuuriühingu koor Slavjanotška, Sindi naisansambel Šal-lal-laa, Paikuse naisrühm Pastlapaar, Sindi Tansindi pererühm, Sindi naisrühm Kuu, Paikuse põhikooli 6. klassi segarühm, Paikuse põhikooli pererühm, Noorteühing Eesti 4H lastekoor ja Pärnu noorte puhkpilliorkester.

Kihelkonna peole lõid vahetekstid Aita Puust ja Lea Puust, luuletused kirjutas Daivi Jõerand. Õhtujuhtideks olid Mari ja Jüri, keda kehastasid Marge Ansi ja Margus Usin. Luuletustele andis hääle Jane Lumijõe ja vahetekstidele Argo Juske.

Tori kirikuaias toimunud õhtusel tantsupeol „Tantsime öösse" tegi muusikat ansambel Vanad Sõbrad, džässilaulupeol Tori kirikus oli peaesinejaks Liisi Koikson. Kontserdi „Ajaväli" viimase looga pandi unele tänavuse laulu- ja tantsupeo „Minu arm" tuli, tantsupidu kirikuaias aga jätkus.
11. juunil asetati Tori kalmistul kahekümnele väärikale kultuuri- ja hariduselu edendajale mälestusküünlad. Pärnjõe kooli ees andis Tori vald tule üle Põhja-Pärnumaa vallale.

Fotosid tule tulemisest ning kihelkonna laulu- ja tantsupeost saab vaadata siit