« Tagasi

Jänesselja lasteaias toimus lapsest lähtuva kasvatuse rahvusvaheline seminar

13.-15. juunil toimus Jänesselja lasteaias lapsest lähtuva kasvatuse rahvusvaheline seminar. 
Lapsest lähtuva kasvatuse rahvusvaheline töörühm alustas tegevust 2013. aastal ning töörühma juhid on Maarika Pukk (Tallinna Ülikooli Rakvere Kolledž, Eesti Reggio Emilia Ühing, Eesti), Jarmo Kinos (Turun Yliopisto, Soome) ja Leena Robertson (Middlesex University, Suurbritannia). 
 
Kuueaastase töö tulemusena on töörühmal valmimas raamat lapsest lähtuva kasvatuse juurutamisest Eestis ja Soomes. Raamatusse on artikleid kirjutanud ka Jänesselja lasteaed.
13. juunil arutlesid Eesti töörühma liikmed lapsest lähtuva kasvatuse tegevuskultuuri teemal. 
14. juunil avasid rahvusvahelise seminari Leena Robertson, Jarmo Kinos ja Maarika Pukk. 
Lasteaia saali oli kogunenud 50 lapsest lähtuva kasvatuse ja tegevuskultuuri austajat Eestist, Soomest, Rootsist ja Suurbritanniast. Ettekannetes jagati parimat praktikat teemadel demokraatiakasvatus lasteaias, erivajadusega lapse arengu toetamine ja lapsest lähtuv integreeritud töö erirühmas, töö muukeelsete laste ja peredega, juhtimine lapse elujulguse disainimisel,  lapse ideed ja õpetaja loovus. Tutvustati ka mitmeid lapse huvidest ajendatud projekte. 
 
Jänesselja lasteaia meeskonna töökogemusega said osalejad tutvuda näituste kaudu. 
Seminari teine töine päev lõppes külaskäiguga Tammiste lasteaeda, kus tutvuti majaga nauditi naisansambli Nõianeitsid kontserti. Õhtul etendati tajuteatrit.
 
15. juunil jätkati ettekannete ning aruteludega. Taaskohtutakse aasta pärast Tartus.