Töötukassa pakub õppimisvõimalusi ka töötavatele inimestele

Täna alanud töötukassa julgustuskampaania „Kättevõtmise asi" on suunatud eelkõige neile inimestele, kes ei ole põhi- või keskkoolist saati õppimisega tegelenud, kelle sissetulek on Eesti keskmine ja sellest madalam. Eesti Töötukassa oskuste arendamise ja karjääriteenuste osakonnajuhataja asetäitja Karin Andre kinnitab: „Huvi töötukassa võimaluste vastu on märgatavalt kasvanud ja juba täna saab öelda, et selle aasta lõpuks läheb töötukassa abil ennast täiendama rekordarv töötavaid inimesi. Siiski on veel suur hulk inimesi, kes saaksid tasuta õppima minna, kuid ei ole erinevatel põhjustel seda teinud. Tihti jääb puudu julgusest teha see esimene samm. Töötukassa statistika näitab, et just vajalike oskusteta inimesed on tööturul suurema löögi all. Esimene samm on registreerimine karjäärinõustaja juurde – see on vaid kättevõtmise asi," julgustab Andre.

Karjäärinõustamisel on sel aastal üheksa kuu jooksul osalenud üle 12 000  töötava inimese. Leheküljel www.töötajaõpi.ee saab registreerida karjäärinõustamisele ja lugeda julgustavaid lugusid inimestest, kes on õppimistee ette võtnud, lisaks teha testi, et leida, milline amet on sobiv ja uurida töötukassa pakutavate võimaluste kohta.