Vallas algas teede pindamine

Tori Vallavalitsus korraldas riigihanke „Tori valla teede ja tänavate tolmuvabade katete ehitus 2019", mille võitis ainus pakkuja AS Eesti Teed.

Tööde kogumaksumus on 239 114,02€, tööd tehakse ära hiljemalt oktoobri lõpuks. "Tööde lõpetamise täpne aeg sõltub palju ilmast, kuid pindamistööd juba käivad," selgitab majandusosakonna juhataja Jüri Puust ning avaldab lootust, et tööd saavad valmis juba varem.

Puusti sõnul rajatakse tolmuvabad katted, toimub olemasolevate ülepindamine ja uute katete ehitamine. "Olemasolevate teede ülepindamine on vajalik teekatte sõidetavuse elukaare pikendamiseks. Eelnevalt paigatakse tekkinud augud," kirjeldab ta protsessi ning selgitab, et kruusateede pindamine muudab teede sõidetavuse paremaks ja tolmuvabaks, mis parandab oluliselt inimeste elukvaliteeti.

Sauga piirkonnas pinnatakse Kuuse tänav, Mustika tänav, Pohla tänav, Maasika tänav, Kubja tee ning Koolimaja tee Sindi raudteesillast kuni Paisu teeni.

Are piirkonnas pinnatakse Vana tänav, Metsa tänav, Tehnika tänav, Pärivere tee L1, Pootsmanni tee ja Oja tänav.

Sindi linnas pinnatakse Põhja tänav, osa Uuest tänavast koos raekoja esisega, ka Sindi gümnaasiumi parkla laiendus ja Sindi lasteaia Tori aleviku poolne parkla. „Sel aastal jääb Meistrite tee tegemata, sest Sindi Vesi tahab enne selle tee all välja vahetada vee- ja kanalisatsiooni torud," kinnitab Puust.

Tori piirkonnas sel aastal teid ei pinnata, sest käimas on teised suured projektid, kuid lähiaastatel jõutakse pindamisega sinna. Eelkõige kuuluvad pindamisele koolibussi sõidumarsruudile jäävad teed.