LEADER-projektitoetus - Sauga keraamikakoda

2017. aasta augustis sai tollane Sauga vallavalitsus Prialt „Kohaliku tegevusgrupi toetus ja LEADER-projektitoetus" raames positiivse otsuse toetuse määramise osas Sauga keraamikakoja rajamiseks Jänesselja lasteaia keldriruumidesse. Tänaseks on keldriruumid renoveeritud ning soetatud vajalik keraamikaahi tegevuste elluviimiseks.

Keraamikakoja loomise eesmärgid:

• Kogukonnale suunatud kultuuriliste tegevuste parendamine ja täiendamine;
  • Isetegevuse arendamine ja parendamine;
  • Erinevate huvigruppide (eelkooliealised, noored, täiskasvanud, eakad jm) kaasamine kogukonnale pakutavatesse tegevustesse;
  • Erinevate generatsioonide vahelise koostöö soodustamine ja parendamine.

Keraamikakoja sihtgrupp:

Keraamikakojas saavad soovi korral tegutseda kõik valla elanikud (nii lapsed, noored, kui täiskasvanud).

Keraamikakoja tegevus annab võimaluse parendada koostööd erinevate valla laste- ja noorteasutuste (lasteaed, kool, noortekeskus) vahel, rikastada laste ja täiskasvanute isetegevusvõimalusi ning suurendada kogukonnale pakutavaid võimalusi kohalikul tasandil. Samuti aitab see kaasa kogukonna ja kohaliku omavalitsuse koostööle (kohaliku meene/sümboolika loomine vms).

Sauga keraamikakoda asub Jänesselja lasteaia renoveeritud keldriruumides aadressil Jänesselja tn 10, Sauga alevik, Tori vald, Pärnumaa.

Sauga keraamikakojas toimuvad alates septembrist 2019 töötoad järgmiselt:

päev

aeg

osalejad

teisipäev

täiskasvanud

kolmapäev

eelkooliealised lapsed

neljapäev

noored

Keraamikojas saab tegutseda korraga 8 inimest ning neid juhendab keraamikoja perenaine Aita Tamm.

Info ja registreerimine aitatamm@hotmail.com