Sauga kandi VI rahvajooks „Jookse külale külla“ Kilksamal

Juba kuuendat kevadet toimus Sauga Rahvajooks „Jookse külale külla". Jooksu nimilause vihjab sellele, et igal aastal toimub ühes Sauga kandi külas jooks, kuhu tulevad kokku nii oma küla kui ka kaugema kandi jooksusõbrad. Seekord, 26. mail Kilksamal toimunud jooks toimus küla ümbritsevatel mõnusatel metsaradadel, mille näitas korraldajatele kätte Papli talu peremees Urmas Koolme. Tema koos oma laste ja lastelastega oli ka seekordne võõrustaja, ilma kelleta ükski jooks ei toimuks, sest igas külas pole sobivat külamaja või -platsi, kus üritust korraldada.

Tori vald ja Pärnumaa Spordiliit aitasid kaasa finantsiliselt ja Sauga ANK korralduslikes küsimustes. Jooks oli kirjas ka Pärnumaa liikumissarjas 4. üritusena ja seega oli näha ka mõningaid uusi osalejaid, kuid enamasti olid kohal juba tuttavad jooksusõbrad. Kokku oli üritusel 74 osalejat, kuid oma osa mängis varasemast poole väiksema osalejate arvu juures veidi vihmane ilm ja Raplas toimuv linnajooks. Meestest tuli 10km võitjaks Martin Tarkpea Mario Maddisoni ja Taavi Reimetsa ees, naistest Anu Teppo, kellele järgnesid Elnora Arik ja Marjaliisa Umb. Lühema, 4km meeste esikolmik oli Franko Reinhold, Aivar Jakobson ja Avo Taats, naistel Eerika Sarapuu, Irina Kirš ja Piret Bart.

Tore oli ka see, et tuldud oli terve perega ja ka lapsed nautisid vihmast ilma ja heinamaal jooksmist. Jooksupäeva tegid kohalikule külale kuuldavaks helipuldi tagant Karli Alliku Sauga ANKist ja professionaalsete kommentaaridega Vahur Mäe SoundVoice Eesti OÜst. Jooksu jaoks vajalik inventar tuli 2Silla klubist Massiner OÜ transpordiga ja jooksu rinnanumbrid Pärnu Lahe Parterluskogust. Loomulikult ei toimuks seda osalustasuta üritust ilma toredate vabatahtlike abilisteta, keda seekord oli päris palju. Auhindadega toetasid Tervise Paradiis, Lottemaa ja Sauga ANK. Seda, kus toimub järgmise Sauga Rahvajooks hetkel ei tea, aga valikus on veel neli küla (Pulli, Räägu, Rütavere ja Vainu), kus kohalikud jooksurajad on veel laiemale hulgale tundmatud. Korraldajad ootavad kohalikelt vihjeid ja kaasalöömist, et liikumisharrastus edeneks ja külad saaksid lahked võõrustajad olla. Aitäh kõigile, kes kaasa aitasid ühe sportliku päeva korraldamisele!

Seniste jooksude peakorraldaja

Kandela Õun