Piljardilaud Suigu Seltsimajas

2018. aasta kevadel sai Suigu piirkonna külade kultuuriseltsi poolt kirjutatud Kohaliku Omaalgatuse Programmi kevadvooru meede 2  „Elukeskkonna ja kogukonnateenuste arendamine" projekt „Piljardilaud Suigu Seltsimajja."  Meie suureks rõõmuks sai projekt rahastuse . Omaosaluse tasumisel aitas meie seltsi Tori vallavalitsus ja piljardilaud sai augustis ära ostetud. Projektimeeskonna liikmena oli tegev Suigu Noortetoa noorsootöötaja Kärt. Piljardilaua kasutuselevõtu ja reeglite uurimisega tegelesid aktiivselt Noortetoa noored.

Novembris toimus ka esimene piljardivõistlus, kus Suigu Noortetoa noored omavahel piljardimängus jõudu katsusid. Võistlus oli pingeline ja lapsed andsid endast parima, et võimalikult kõrget kohta saavutada. Tublid võistlejad olid Oliver, Loviise, Andro, Angelika, Remy-Lauri, Miko, Jan-Eerik, Endri ja Kristofer.

Teine võistlus oli detsembrisse planeeritud Are Avatud Noortekeskuse ja Suigu Noortetoa noorte vahel. Võistlesid Andro, Rasmus, Angelika, Loviise, Marii, Kristofer, Endri.

Kolmas ja kõige pingelisem jõukatsumine toimus jaanuaris, mil olid vastamisi eakateklubi „Tuluke" härrad ja Suigu Noortetoa noored. Suur tänu eakateklubi spordiringi liikmetele Jaanile ja Heinole, et nad väljakutse vastu võtsid ning Alfredi, Jan-Eeriku, Endri ja Kristjaniga võistlema tulid.

Projektiga „Piljardilaud Suigu Seltsimajja" sai loodud võimalus erinevatele vanusegruppidele lastest kuni eakateni ühiseks tegevuseks ja uute kogemuste saamiseks. Tänu võistlustele on suurenenud  erinevate vanusegruppide omavahelist suhtlus.

Piljardilaua olemasolu suurendas 15 – 20 aastaste noorte külastatavust Suigu seltsimajas ja Suigu Noortetoas. Piljard on tore seltskondlik mäng, mida mängivad meelsasti erinevas vanuseastmes inimesed.

Piljardilaud on aktiivsesse kasutusse võetud. Noortetoa noored mängivad iga päev, eakad pisut harvemini. Projekti tulemusena on Suigu piirkonna kohalikud inimesed saanud lisavahendeid vaba aja veetmiseks, mis on väga oluline nii noorte, kui ka vanemate inimeste jaoks. Suigu seltsimaja asub maapiirkonas, kuskohast on nii noortel, kui ka vanematel inimestel keeruline kaugemal trennides ja klubides käia. Üheskoos piljardit mängides ja uusi sõpru leides saavad erinevad põlvkonnad leida ühisosa.

Viiu Tamla

Suigu Seltsimaja