Sindi Linnaraamatukogu saab uued ruumid

Sügise hakul alustas Tori vald läbirääkimisi Omnivaga, soetamaks nende Sindis tühjalt seisev hoone Pärnu mnt 55a Sindi Linnaraamatukogu tarvis ning täna, 20. detsembril kinnitas hoone soetamise ka Tori Vallavolikogu.

Põhjuseid uute ruumide soetamiseks on mitu, kuid peamine neist on ruumipuudus. „Sindi Seltsimajas ei ole piisavalt ruumi erinevate kollektiivide ringitegevuseks," ütleb Tori abivallavanem Jana Malõh ning selgitab, et senised raamatukogu ruumid seltsimaja teisel korrusel saavad enda kasutusse erinevad huviringid.

„Raamatukogu peaks olema ligipääsetav kõikidele elanikele," lisab Malõh, viidates asjaolule, et Omniva hoone asub bussipeatuse lähedal ning on esimesel korrusel, mis tagab ligipääsu ka liikumisraskustega inimestele.

Sindi Linnaraamatukogu direktori Ene Michelise sõnul kolis raamatukogu seltsimaja teisele korrusele täpselt 20 aastat tagasi „Teatavasti on raamatukogud suures muutumises – raamatukogu kui füüsiline ruum hakkab oma tähtsust minetama – siia ei tulda enam mitte niivõrd laenutama raamatut kui lihtsalt mõnusalt aega veetma ja õppima. Seega oleks vaja juurde ruumi ja vahendeid erinevate tegevuste jaoks."

Raamatukogu pere näeb uues hoones suurt arengut asutuse jaoks "Raamatukogu, mis on täis riiuleid raamatutega, ei ole enam päris see, mida meilt oodatakse. Esialgsete arvestuste järgi saab uues hoones olema palju suurem tuba lastekirjanduse ja –tegevuste jaoks, saame pakkuda senisest hubasemat kohallugemise võimalust ja eraldi ruumina on võimalik sisustada tegelustuba ettevõtmiste ja näituste korraldamiseks," tutvustab Ene uusi mõtteid.

Tema sõnul on teiseks suureks puuduseks siiani olnud teisel korrusel asumine hoones, kus puudub lift. "Eakamadki rõõmustavad kindlasti kui enam treppi kasutama ei pea."

"Hoone vahetus läheduses asuvad bussipeatus, kauplus, seltsimaja, kool – mida paremat võiks meie külastajad veel soovida. Väga oluline on meie arvates ka see, et oleme siis oma maja peremehed ning vastutame kõige eest ise," lisab raamatukogu direktor optimistlikult ning loodab, et ka elanikele selline lahendus meeldib.

Vallavanema Lauri Luuri sõnul viis Omniva hea pakkumine selleni, et läbirääkimised on õnnestunud ja vald on valmis hoonet soetama ja korrastama raamatukogule sobivaks, „Lõpliku otsuse langetas vallavolikogu täna, aasta viimasel istungil ning nüüd saame uuel aastal plaaniga edasi minna." Tema sõnul oleks raamatukogu kolimine Pärnu maantee äärde üks samm peatee ilme ja võimaluste arendamiseks ja inimsõbralikumaks tegemisel.

Fotol Sindi Linnaraamatukogu praegune hoone, allikas: Sindi Linnaraamatukogu