Dave Benton: Tori inimesed on erilised ja alati mind soojalt vastu võtnud

Mahedahäälne Dave Benton on jõulukontserte andnud 16 aastat, soovides jagada teistega seda rõõmu, mida jõulud temas tekitavad. Sissile on see isaga kolmas kontserttuur. Kui kahel eelmisel aastal imestati tema kui Dave Bentoni tütre hääle üle, siis nüüd räägitakse pigem, et Sissi jõulutuurile tuleb kaasa ka isa.

„Ma olen isaga koos käinud jõulude ajal esinemas kõvasti kauem, lauldes laulu või kaks. See, et nüüd on rollid vahetunud, on väga huvitav muutus. Aga see ei mõjuta kuidagi meie esinemist, sest pole vahet mida inimesed ütlevad. Laval oleme alati võrdsed," ütleb lauljatar ja tunnistab, et laulmine tähendab talle kõike. „Kuna mu isa on tükk aega juba väga haige olnud siis jumala ausalt - ma olen nii siiralt tänulik, et ta praegu üldse elus on ja piisavalt hästi end tunneb, et neid jõulukontserte anda," ütleb Sissi.

Dave on alati tahtnud, et lapsed näeksid kõiki kirikuid, kus ta esineb. Enda jaoks peab ta peamiseks jõulutunde tekitajaks Kaarli kirikut. Tallinna Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus: „Üks põhjus, miks Dave on alati oodatud Kaarli kirikusse on see, et ta on oma olemuselt selline, kes kannab sõnumit, mis on jõulude ajal väga oluline – Kristus on sündinud ja sellega armastust maailma toonud. See on see, mida Dave alati oma lauludes ja ka nendes väikestes kommentaarides laulude vahel ütleb - kõik ongi mõtetühine, kui seda sündmust kui sellist ei oleks toimunud". Dave: „Viimsi kirik on kodukirik ja seal on tunne nagu annaksin kodukontserti. Oma kodu lähedal ja oma inimestele laulmine on mulle väga tähtis." Kuigi Viimsi Jaakobi kirikus toimub pea iga nädal mõni kontsert, on Dave jõulukontserdil alati kirik rahvast täis. Koguduse vaimulik Mikk Leedjärv: Iga hea kontsert rõõmustab kuulajaid! Loomulikult on tore, kui muusik, kes kogukonnas elab, eriti jõulude ajal, mis on ju väga perekeskne püha, oma muusikaga kogukonna pühasid kaunistab ning seeläbi ka kogukonda liidab. On rõõm kuulda, et see Dave jaoks on justkui kodukontsert!"

Ka Tori kirikust on lauljal ainult soojad mälestused, sealsed inimesed on Dave sõnul erilised ja teda alati soojalt vastu võtnud. „Olen Toris käinud kontserte andmas pea igal aastal. Meeles on ka esimene külastus, sõit hobusekaarikuga, millest on tõeliselt tore mälestus".

Sissi Nylia: „Ma mäletan seda, et isegi kui ma olin pisike laps, kes laulusõnadest aru ei saanud, sain ma isa kontserdi sõnumitest alati aru. Teine ere mälestus on sellest, kuidas ma pidin isaga esimest korda laval laulma, see oli Kaarli kirikus. Üritasin enne esinemist võimalikult palju haigutada, et ma seda laulmise ajal ei teeks".

Kavasse tulevad sel aastal mõlema jaoks väga tähtsad laulud, mis ei ole lihtsalt jõululaulud vaid just lood, millel on isa-tütre jaoks erilised tähendused. Sissi: „Meie kontsertides on hing. Jõulud on meie peres alati väga tähtsad olnud ja need kontserdid on meie võimalus seda tunnet edasi anda."

Kolmel jõulukontserdil astuvad üles Sissi Nylia Benita & Dave Benton, Madis Kari (klarnet, klaver) ja Madis Arvisto (kitarr).

Kontserdipaigad:

21.12.2018 Tori kirik