« Tagasi

Tammistes avati Coop kauplus

7. novembril avati pidulikult kõikidele koostööpartneritele ja kohalikele elanikele ostude sooritamiseks uus Coopi Konsum Tammistes. Tori valla poolt sai pood kingituseks pingi, kus oleks külastajatel hea enne või peale ostlemist istuda.

„Kaupluse ehitus sai alguse kevade teises pooles. Tegemist on areneva piirkonnaga, kus juba täna elab umbes kaks tuhat inimest. Asukoht sobib kauplusele suurepäraselt ka seetõttu, et enne Coop Konsumi avamist Tammistes, asus lähim suurem kauplus pea 7 km kaugusel Kaubamajakas. Lisaks asub uus kauplus Pärnu-Rakvere maantee ääres, mistõttu on see autoga hästi ligipääsetav ning lasteaia lähedus võimaldab ka võsukestele järel käivatel lastevanematel mugavalt poest läbi käia," rääkis kauplusest ja selle vajadusest Coopi kommunikatsioonijuht Martin Miido.

Tema sõnul töötab uues Tammiste Coop Konsumis 20 inimest, kes enamasti ise on kohalikud elanikud. „Uues kaupluses saab kindlasti olema võimalus võtta sularaha välja kaupluse kassast ning Coop pangakaardiga saab seda teha teenustasuta," kirjeldas Miido kauaoodatud poe lisaväärtusi. Kaupluses on ka köök, tänu millele on lahtisest letist võimalik osta sooja toitu, kulinaariatooteid ning suupisteid. Miido sõnul soovitakse kohalikele elanikele öelda „Tere tulemast uude kodupoodi!" ning tegemist on teatud mõttes Coop Eesti Keskühistu jõulukingitusega kohalikule kogukonnale. Hoones on lisaks ka taaraautomaat ning Dia Brilliante Lillesalong.

Vallaarhitekti Kristjan Kullerkannu sõnul on kauplus väga ilus ja sobib Tammistesse hästi „Tore, et lõpuks sai pood valmis, see piirkond on kiiresti arenenud ja vajas juba ammu suuremat kauplust," lisas ta ning nentis, et asjaajamine vajalike lubade taotlemisel läks kiirelt ja sujuvalt.

Abivallavanema Signe Rõngase sõnul on nüüd piirkonnas olemas pood, lasteaed ja ka raamatukogu kasutamise teenus „Juurde oleks veel vaja kogukonnakeskust, kus kohalikud elanikud saaksid koos käia ja erinevatest huvi- ja seltsitegevustest osa võtta,". Hiljutisel rahvakohtumisel Tammistes tuli päevakorda vajadus ja ootus sellise hoone järgi ning hetkel on kogukonnakeskus ka Tori valla arengukavasse sisse kirjutatud. „Arengukava läheb peale 15. novembril toimuvat volikogu istungit avalikustamisele ning siis on võimalik sellega kõikidel inimestel tutvuda," lisab Rõngas. 

Tekst ja fotod:

Katariina Vaabel

Avalike suhete spetsialist

Mob: +372 5866 6327

katariina.vaabel@torivald.ee