« Tagasi

Esimene Tori valla koolide Noortepäev

Tori valla Noortepäev toimub esimest korda ja on suunatud Tori vallas õppivate vanema kooliastme noortele. Üritus toimub 21. novembril Are Huvikeskuses ning sündis Noorte Tugila ja Tori Vallavalitsuse töötajate koostööst ja ühisest soovist noortele teistsugust koolipäeva pakkuda.

"Väga suurt inspiratsiooni on saadud sellisest üritusest nagu "Lahe Koolipäev". Isegi kuupäev sattus sellel aastal sama olema," räägib sündmuse tagamaadest üks valla noortepäeva korraldajatest Helena Randlaht.

Pea igapäevaselt noortega Tugilas töötava Helena sõnul ei saa kõik piirkonna noored endale "Laheda Koolipäeva" üritusele minekuga seotud väljaminekut lubada või ei ole olukord õpitulemustega kõige parem ning on seetõttu minek keeruline. Sestap ongi korraldatud Tori valla enda teistmoodi koolipäev, et kõik noored saaksid toredast üritusest kohalikul tasandil osa.

"Samuti on oluline, et ühe valla noored üksteisega ka kohtuks ja sotsialiseeruks," selgitab Helena, miks sellist üritust korraldatakse. "Üritus peaks ja võiks iga osalenud noort positiivselt mõjutada ja pakkuda ka tuge ning vajalikku informatsiooni."

Valla Noortepäev on mõeldud just vanema kooliastme noortele, sest üritusel käsitletakse nendele eakohaseid teemasid. "Noortele tuleb rääkima psühholoog Helar Peterson motivatsiooni teemadel, TÜ Kliinilise Medistsiiniinstituudi psühhiaatria eriala residendid viivad läbi loengu "Ained ja arenevad ajud: loeng kanepi mõjust arenevale ajule" ja Kari Käsper Inimõiguste keskusest räägib, miks inimõigused peaksid noortele korda minema. Noored saavad tantsida ka Silent Discol, kaasa elada Vertical Fitnessi etteastele ning päeva lõpetab AROP," avab ürituse tegevusi Helena.

Tema sõnul on kutsed saadetud kõikidesse Tori valla koolidesse ja õpilasi oodatakse lausa klasside kaupa osalema. Üritus toimub Are Huvikeskuses ning on osalejatele tasuta. Vallavalitsus toetab üritust ning loodab samuti, et osavõtt oleks rohke. 

Tugimeetme "Noorte Tugila" elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" kirjeldatud tegevuste raames.

Lisainfo ürituse kohta:
tugila@sauga.ee 
+372 5691 8008