« Tagasi

Tori Põhikooli sügispidu

Reedel, 21. septembril, tähistas Tori kooli pere ühiselt kätte jõudvat sügist. Kogu päeva ühendavaks teemaks oli "Köögiviljad meie toidulaual". Ettevalmistused said alguse juba paar nädalat enne, kui iga klass sai loosiga tõmmata ühe kolmeteistkümnest köögiviljast. Köögiviljadeks olid: porgand, peet, kaalikas, kapsas, uba, sibul, küüslauk, lillkapsas, tomat, kurk, kõrvits, suvikõrvits ja paprika. Igal klassil oli ülesanne valmistada vähemalt üks roog, mis sisaldaks loosiga tõmmatud köögivilja ja mida oleks nii ilus vaadata kui ka hea maitsta. Teiseks ülesandeks oli koos klassiga ette valmistada etteaste loosiga tõmmatud köögiviljast, mis võis olla nii powerpoint-esitlus, laul, luuletus, tants, näidend või hoopis midagi muud.

Iga klass paigutas teise korruse koridori, aula ette, laua. Kattis ja kaunistas selle vastavalt köögiviljale ja lisatud oli ka sügise temaatikat, näiteks kirjude vahtralehtede või tammetõrude näol. 

Kõigile õpilastele ja ka klassijuhatajatele jagati 4 uba. 1 uba võrdus ühe punktiga. 3 uba pidi ära jagama vahetundides pakutavate roogade vahel. Milline nägi kõige isuäratavam välja või milline roog maitses kõige paremini. Igal laual oli eraldi punktide jaoks purk, kuhu sai hääletada, pannes purgi sisse ube. Üks uba jäi aga etteaste hindamiseks.

Pärast esimest ja teist tundi käis tihe sagimine. Klassid, koostöös vanematega olid valmistanud fantastilised road, nii soolased kui magusad. Mida kõike saab teha köögiviljadest: koogid, tordid, salatid, muhvinid, krõpsud, snäkid, kreemid, moosid, võileivad, saiad jne. Kõike leidus ja kõik maitses imeliselt.

3. tunni ajal toimus 1. – 4. klassi etteastete vaatamine ja ka nende hindamine ubadega ning algklasside ubade lugemine ehk võitja välja selgitamine. 1. ja 4. klass olid väga tasavägised ning välja kuulutati kaks võitjat. 5. tunni ajal toimus aga vanema astme etteastete vaatamine ja hindamine. Selle võitis aga väga suure punktisummaga 7. klass. Aga kõik klassid oli väga palju vaeva näinud ja said väga hästi hakkama.

Õpilased nägid, kui palju erinevaid maitsvaid toite võib saada köögiviljadest, nii magusaid kui soolaseid. Selle päeva jooksul saadi rohkem teadmisi ka köögiviljadest ning nende tervislikkusest.

Nii tähistaski meie koolipere sügise sünnipäeva.

Tekst:

Huvijuht Tessa Meltsas