« Tagasi

Sindi noortekeskuses valmisid õpetajate päevaks uhked lilleseaded

Noorte soovil oli Sindi Avatud Noortekeskuses laupäeval, 6.oktoobril üle mitme aasta taas lilleseade koolitus, mille pühendasime õpetajate päevale. Kohal oli 13 huvilist ja juhendajaks tuntud florist Jaak Tomson, kes tõi lisaks erineva värviga lilledele-lehtedele kaasa  mitu karpi teritatud värvipliiatseid!

Päev algas noortekeskuse noore Edwin Eilandti päevakohase räppimisega, kes ka ise koolitusel osales. Jaagu põnevalt esitatud lühikursus floristikast ja  kogemustest tekitas palju küsimusi ja ka naerupahvakuid. Raadioringi noormehed tegid intervjuu ja video ANK kodulehele panemiseks.

Lilleseade tegemine  oli kõiglile  täiesti uus kogemus. Vaevu mahuti  fuajees  pika laua taha ja tööd tehti püsti seistes. Esimene tarkus oli, et oasist ei või kunagi vette suruda. Tema „joob" ise. Ja temasse vajutas igaüks ringikujuliselt 16 värvipliitsit, mis rõhutasid päeva teematikat.   Lillede, lehtede valik oli kõigile loovust arendav ja tore ning värvilised tööd muutusid üha kaunimaks. Tulemused olid fantastilised!

Suur tänu juhendaja Jaak Tomsonile!

 

Tekst ja fotod: 

Helle Vent

Sindi ANK juhataja