« Tagasi

Huvitavad ettevõtmised Soomaal

Lähiajal on Soomaal toimumas mitmeid huvitavaid ettevõtmisi: pühapäeval, 14. oktoobril 2018 algusega kell 13.00 toimub Tipu Looduskoolis Keskkonnaameti poolt korraldatav kohapärimuse kogumise koolitus, mida viib läbi ajaloolane, kohapärimuse koguja ja uurija Jüri Metssalu. Koolitus on osalejatele tasuta. 

Teisipäeval, 16. oktoobril toimub Soomaal nii puuseente õpituba kui ka Soomaa koostöökogu kohtumine.

Kell 13.00 algab Soomaa rahvuspargi külastuskeskuses mükoloog Indrek Selli juhendamisel puuseente õpituba, mille raames on kell 13.00-14.00 kavas ettekanne ning kell 14.00-16.00 väljasõit Kuuraniidu õpperajale tutvuma sealse kõdusoometsa torikulistega. Õpituba on osalejatele tasuta! Puuseente õpitoas osalemiseks palume end hiljemalt 15. oktoobriks registreerida kirjutades aadressil krista.kingumets@keskkonnaamet.ee . 

Samal päeval, 16. oktoobril 2018 - peale puuseente õpituba - orienteeruvalt kell 16.15 alates toimub Tõramaal, Soomaa külastuskeskuses sügisene koostöökogu kohtumine. Kavas on arutelu Soomaa rahvuspargi 25. sünnipäeva tähistava piduliku koosviibimise korraldamise ja programmi osas. Eelinfona – rahvuspargi sünnipäeva tähistame Tõramaal pidulikult laupäeval, 8. detsembril 2018. Lisaks teeb Tipu Looduskooli eestvedaja Dagmar Hoder kokkuvõtte septembri lõpus toimunud Sooülikoolist, mis oli sel aastal pühendatud Soomaa rahvuspargi 25. sünnipäevale.

Infoks kõigile laulusõpradele – oleme kokku panemas nn Soomaa segakoori, mis esialgu tuleb kokku selleks, et detsembris Soomaa rahvuspargi 25. sünnipäeval mõne lauluga esineda. Ootame koori kõiki lauluhimulisi! Oodatud on nii mees- kui naishääled! Koor hakkab harjutama Suure-Jaanis ning kindlasti ei ole kooskäimine väga tihe. Kes sooviks laulukooris osaleda, siis kirjutage julgelt sandra.urvak@keskkonnaamet.ee või helistage tel 5527726. Esialgu on tegemist omalaadse projektikooriga, mis tuleb kokku selleks, et 8. detsembril Soomaa sünnipäevapeol esineda. Kooskäimist ja harjutamist teeme nii vähe kui võimalik, aga nii palju kui vaja, et ikka laulud selgeks saavad. Repertuaarigi saame ise valida. 

 

Sandra Urvak

Keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist Soomaa rahvuspargis tel. 5527726