« Tagasi

Piirkonnapolitseinik: Näpunäiteid turvaliseks sügis- ja talvehooajaks

Suvi on läbi saanud ja taas on kätte jõudnud pimedam aeg. See on paras hetk, et meelde tuletada olulisi ja lihtsaid viise, kuidas sügis- ja talveperiood ebameeldivate vahejuhtumiteta üle elada.

Kaitse oma vara, kui jätad maha suvekodu või lähed reisile

Puhkused on läbi saanud ning paljud hakkavad planeerima sõite kodust kaugemale, näiteks soojale maale suve pikendama. Tihti tehakse Facebooki ja mujalegi postitusi toredast ajaveetmisest kodust kaugemal. Tuleb arvestada, et need pildid ei pruugi jääda märkamata ka halbade kavatsustega inimestele. Vaadake üle oma sotsiaalmeedia kontode seaded, et postitusi näeksid ainult need inimesed, kes neid nägema peaksid. Halbade kavatsustega inimestel on tegelikult väga lihtne välja peilida teie asukoht ja arvatav eemalviibimise aeg. Mõelge hoolikalt läbi, kas igast kodust äraolekust peab ikka sotsiaalmeedia kaudu teada andma.

Kui lahkute kodust pikemaks ajaks, teavitage usaldusväärseid naabreid ja paluge neil teie varal silma peal hoida. Võimalusel võite paluda ka lähedastel või tuttavatel aeg-ajalt elamist vaatamas käia või teie tagasitulekuni seal elada.

Praegusel ajal on ka valvekaamerad ja automaatsed valgustid võrdlemisi odavad, aga kindlasti odavamad, kui kallis kodutehnika või muu, mis teil kodus olemas on.

Valmistage sõidukid talveks ette

Enne külmade saabumist tuleks vaadata üle sõidukid. Ohtlik on liigelda kulunud  või vanade rehvidega (suverehvide minimaalne mustri sügavus on 1,6 mm, soovitavalt 3–4 mm; talverehvide minimaalne mustri sügavus on 3 mm, soovitavalt 4-5 mm). Sõiduteed on märjana libedad ja teele langenud lehed võivad peatumisteekonda pikendada. Veenduge oma auto korrasolekus ja kasutage korralikke rehve.

Varustage end pimedas liiklemiseks helkuriga

Mööda ei saa minna kõige tähtsamast ja odavamast elukindlustusest – helkurist. Maanteel kõnni alati vaskpoolsel teepeenral ja helkur kinnita paremale küljele 50-80 cm kõrgusele. Helkurit on oluline kanda ka asulas ning oleks hea kui Sul oleks korraga mitu helkurit. Lapsevanemad, palun vaadake oma laste riided üle ja veenduge, et seal oleksid elupäästvad helkurid ja olge ise eeskujuks väiksematele.

Turvalist aega!

 

 

Tori piirkonnapolitseinik

Rain Reinson