« Tagasi

Sindi raamatukogus on õppeaasta alanud

Juba aastaid oleme tõdenud, et raamatukogu hingab ühes rütmis haridusasutustega. Augustikuus oli meie külastajate hulgas palju neid lapsi ja lapsevanemaid, kes tundsid huvi koolikirjanduse vastu - õpetaja poolt soovitatud raamatud vajasid läbilugemist. Käima on läinud oktoobrikuus tähistatava ettelugemispäeva „Kus hundist räägitakse" ettevalmistamine. Külla ootame nii Sindi lasteaia kui ka kooli poisse ja tüdrukuid.

1. septembrist algas neile lastele, kes ise juba lugeda oskavad, lugemisvõistlus „Lugemise väljakutse". Kel huvi, saab reeglitega tutvuda meie kodulehel või raamatukogus kohapeal. Oktoobrikuus alustab XVI  hooaega laste lugemisklubi „Lugemistuhin 2019".

Puhkused on läbi saanud ka täiskasvanutel ning nendegi jaoks soovime lisaks raamatute laenutamisele korraldada erinevaid ettevõtmisi. Meie ameti jaoks on väga oluline mõtteviisi muutus ehk siis asjaolu, et raamatukogu ei ole ainult raamatute kogu.

Kes on meie tegemistega eelmistest aastatest kursis see teab, et oktoobrikuu on täis erinevaid ettevõtmisi. 19. – 26. oktoobrini toimub traditsiooniline täiskasvanud õppija nädal (TÕN), mille raames pakume seekord välja erinevad koolitused.

Kokakursus "Prii valgest jahust"

Toimumiskoht: Sindi gümnaasiumi õppeköök

Kuupäev ja kellaaeg 22. oktoober kell 17.30 – 19.30

Läbiviija: harrastuskokk Alla Metsmaa

Info ja registreerimine: Vajalik eelregistreerimine Sindi linnaraamatukogus,

telefonil 445 1448 või sindiraamatukogu@torivald.ee

Loeng õpetajatele ja lastevanematele „Uuem lastekirjandus"

Toimumiskoht: Sindi linnaraamatukogu, Pärnu mnt 44, Sindi

Kuupäev ja kellaaeg: 25. oktoober kell 17.00 – 18.30

Läbiviijad: Rita Raudsepp, Ene Michelis

Info ja registreerimine: Vajalik eelregistreerimine Sindi linnaraamatukogus, telefonil 445 1448 või sindiraamatukogu@torivald.ee

Loeng "Kuidas panna peale väljaline kaitse ja kuidas hiljem maha võtta"

Toimumiskoht: Sindi linnaraamatukogu, Pärnu mnt 44, Sindi

Kuupäev ja kellaaeg: 24. oktoober kell 17.30 – 19.30

Läbiviija: teadmamees Kalju Paldis

Info ja registreerimine: Vajalik eelregistreerimine Sindi linnaraamatukogus, telefonil 445 1448 või sindiraamatukogu@torivald.ee

Seoses briti päevadega Pärnus, mis toimuvad 15 .- 21. oktoober, ootame 27. oktoobril kell 17.30  lugemissaali kuulama Erika Jereti muljeid nende tänavusest reisist Šotimaale. 

Raamatukogupäevad toimuvad üle Eesti jällegi 20. - 30. oktoobril ja on seekord pühendatud Euroopas tähistatavale kultuuripärandi aastale. Oma nõusoleku tulla lugejatele raamatuid laenutama ja soovitama on andnud Sindi muuseumi juhataja Heidi Vellend. See saab toimuma laupäeval, 27. oktoobril, mil leiab aset ka Tasuta raamatute laat.

Ettevõtmiste  kava, mis hõlmab kõiki eelpool nimetatud teemanädalaid ja millele võib veel ka lisa tulla, paneme oktoobrikuu alguses üles nii linnas asuvatele infostendidele kui ka Facebooki.

Oktoober on ka viivisevaba kuu. See on heaks võimaluseks neile, kes mingil põhjusel pole saanud õigeaegselt raamatuid meile tagasi tuua.

Ootame raamatukogusse kõiki, kel lisaks raamatute laenutamisele soov ka teabe saamiseks ning teiste raamatukogus pakutavate teenuste kasutamiseks.

Igapäevaselt anname oma tegemistest teada Facebookis ja Instagrammis. Kõik vajalik info on kättesaadav meie kodulehel http://www.raamat.sindi.ee/.

Kohtumisteni raamatukogus!

Ene Michelis

Sindi linnaraamatukogu direktor

Sindi raamatukogu külastajaid teenindavad (pildil vasakult) Rita Raudsepp, Marie Pärkma, Anne Pusse ja Ene Michelis.